Росія знаходиться в стані «оперативної паузи» (термін, що свідчить про те, що агрессор несе значні втрати)

«Наразі йде «оперативна пауза», це означає, що російська армія не може наступати через втрати. Це гарний момент для української армії, щоби почати діяти. Вже зараз точаться невеликі контратаки. Ми втримали Харків, російські війська відійшли. По Чернігівській області – зайшли пара тактичних груп, але українські війська готові. За настанням із Білорусі – вони не справдилися. Найбільш проблемна ситуація зараз на півдні. Російська армія прорвалася у напрямку Херсона та намагаються просуватися у бік Мелітополя. Путін запропонував ультиматум за нейтральним становищем України». На Росію обрушиться пакет санкцій, які не бачив світ за всю історію», – офіційний коментар радника Офісу Президента України Олексія Арестовича.

 

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Alexey Arestovich (@alexey.arestovich)

 

Прем’єр-міністр Британії Борис Джонсон оголосив про нові санкції проти Росії 

У ході виступу у британському парламенті він назвав президента Росії Володимира Путіна «закривавленим агресором, який вірить у імперські завоювання». Джонсон оголосив, що всім великим російським банкам загрожує повне заморожування активів у Великій Британії. Вони будуть виключені із британської фінансової системи. Таким чином, банки втратять доступ до фунта стерлінгів та клірингових платежів через Велику Британію. Санкції включають повне та негайне заморожування активів ВТБ, одного з найбільших російських банків. Джонсон вказав, що суми грошей, які росіяни можуть тримати у британських банках, будуть обмежені. Також Британія планує заморозити активи приблизно 100 людей та компаній. Аналогічні заходи буде введено і щодо Білорусі, заявив прем’єр. «Олігархам у Лондоні ніде буде сховатися», — додав він (джерело – НВ).

 

 

 

Російські окупанти здаються в полон – офіційний коментар головнокомандувача ЗСУ 

Натрапивши на тотальний спротив українських захисників, російські військові почали відступати. Під Черніговом вже здався розвідувальний взвод 74 мотострілкової бригади. Інформація про інші області відновлюється. Також Україна повернула під наш контроль село «Щастя» (Луганська область), за яке велися запеклі бої. Збройні сили РФ неодноразово намагалися форсувати річку та втрутитися у нашу лінію оборони, але українські підрозділи оперативно реагували на ситуацію і дали відсіч. Наразі «Щастя» знаходиться під повним контролем українських військових. У полон потрапили російські окупанти.

 

 

Російський фондовий ринок обвалився

Акції кремлівських корпорацій, тобто всіх великих російських компаній, впали на 30-50% одразу після початку торгів, а вже за декілька наступних часів повністю знецінелись. Загалом, російський фондовий ринок втратив 150 млрд дол. за одну ніч.

 

 

Польща, Естонія, Латвія та Литва вже виступили за відключення Росії від SWIFT-переказів

Система SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunications) – це міжнародна система, яка дає можливість банкам у різних країнах швидко обмінюватися інформацією та проводити платежі. Наразі вже 4 країни підтримали таку санкцію, але США та інші досі вагаються.

 

 

 

Потяги «Укрзалізниці» евакуювали 7000 українців із територій Донецької та Луганської областей

Починаючи з 13:00 «Укрзалізниця» евакуйювала понад 7,6 тисяч людей з районів, близьких до місць ведення бою (офіційний коментар пресс-служби залізниці). Евакуйовані 1724 особи з Маріуполя, 280 осіб з Бахмуту, 2534 особи з Лисичанську, 1908 осіб з Костянтинівки (зокрема потягом «Інтерсіті» 712/711 з Костянтинівки евакуйовано 396 дітей), 228 осіб з Авдіївки, 579 осіб із Покровська.

 

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Укрзалізниця — Ukrzaliznytsia (@ukrainianrailways)