Століттями людство романтизувало війну. Десятиліттями в різних країнах Европи, Азії та Америки проводять військові паради, аби показати світові свою могутність. Кожного дня держава-агресор, що протягом всієї своєї історії розвʼязує кроваві військові напади, будує нові плани по вторгненню на сусудні території і найжахливіше у цьому те, що мільйони людей підтримують такий шлях прояву своєї сили. Але хіба то є сила?
Те, що сьогодні розв’язала Росія, набагато глибше за очевидні нарративи, вона не просто почала чергову війну – вона змусила 44,13 мирних жителів відчувати ненавість, яка стає дедалі сильнішою. РФ не просто сіє смерть та розпач – вона змусила 44,13 мирних жителів радіти зброї, бо тільки вона зупиняє вбивць. РФ не просто зрадила гуманність, як поняття – вони змусили 44,13 мирних жителів бажати смерті цілій державі. Тим самим, вчиняючи найгірше з усього переліченого – роблячи нас зхожими на них.

Хтось мудрий сказав, що у війні немає переможців, але ті, хто загубив душу, завжди програють більше за інших. Так хто це буде цього разу та чи зможемо ми пережити цю страшну війну, навіть коли «переможемо»? Ці та інші гострі питання редакція BESTIN.UA буде ставити і шукати відповіді протягом серпня. Травма – більше ніж слово, це досвід, це біль, це тривоги, це жахливі сни і передчуття, це темна сторона життя кожного українця. Сьогодні це слово обʼєднує всіх нас. Кожен переживає її як вміє і всі ми в різному стані потрапили у «стан війни».

До кінця місяця ми надрукуємо велике інтервʼю з героєм серпневої обкладинки, українським музикантом Антоном Вельбоєм (Wellboy) про український культурний код, русофобію та власний досвід проживання війни; представимо декілька розгорнутих матеріалів з психотерапевтами, де будуть практичні інструменти роботи над собою у важких станах, емоційним передозуванням, агресією та аналізом внутрішніх почуттів та висвітлимо важливі культурні та модні події, як вектор розвитку у хаотичному сьогоденні та редакційні матеріали-розслідування української спадщини.

Все буде Україна!