З моменту безпрецедентної заяви президента Російської Федерації Володимира Путіна про те, що Україна не є суверенною державою та визнання ним незаконно утворених республік на сході країни ЛНР та ДНР пройшло менше доби, але цього часу нам було достатньо, аби чітко позначити перед РФ та всім світом свої кордони. Коли держава перебуває у стані війни, ми не маємо права залишатися без чіткої громадянської позиції. Перестають працювати й миротворчі гасла з категорії «Вибачте, не компетентний» – у такий період висловитися та допомогти зобов’язаний кожен, хто вважає себе причетним до життя країни, тобто кожен з нас.

І все ж, найефективнішим способом сприяння залишається допомога в тій сфері, де ти був і є професіоналом. Згодні з нами й низка українських творчих діячів, які встигли за цей час дати коментарі ряду міжнародних fashion-видань у якості лідерів думок, а також створити власні проєкти та ініціативи для просування іміджу країни. Про те, як герої fashion-індустрії допомагають державі у турбулентний період – у новому матеріалі.

 

Іван Фролов | інтервʼю для WWD

Напередодні подій, що відбулися, культове міжнародне видання про моду взяли інтерв’ю у кількох відомих українських дизайнерів, серед яких опинився Іван Фролов (FROLOV brand). У коментарі для WWD дизайнер чітко висловився на тему того, що відбувається і висвітлив реалії життя українців сьогодні.

«Ми намагаємося знайти позитивні сторони в нашому становищі, тому що очі світу звернені сьогодні на нас. Весь світ сфокусовано на Україні. Все, що нам необхідно сьогодні – показати, що ми досить сильні і навіть у такій складній ситуації здатні зберегти наші бізнеси, розвиваючи їх та покращуючи в ім’я всіх наших клієнтів по всьому світові».

Публікація цієїї статті дала поштовх WWD для написання ще одного великого матеріалу на тему того, як європейський ринок баїнгу може допомагати українській індустрії моди сьогодні.

 

 

Лілія Літковська  інсталяція на Paris Fashion Week

У рамках паризького Тижня Високої Моди, що стартував учора, дизайнер планує встановити інсталяцію зібрану з QR-кодів, у кожному з яких – інформація про видатних українців. Збір інформації про людей, що надихають, Ліля здійснює за допомогою свого Instagram. Найбільш часто згадуваних і відомих своїми проектами героїв дизайнер публікує у своєму другому профілі artcodeua , прикріплюючи короткі зведення про кожного. До списку вже потрапили митці Маша Рева, Саша Маслов та Ніна Мурашкіна, гурт DakhaBrakha, дизайнери Віта Кін, Надя Дзяк, Ксенія Шнайдер, бренди IENKI IENKI, CULTNAKED та інші.

 

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от @artcodeua

 

Назар Дорош | ролик про Україну

23-літній блогер Назар Дорош отримав популярність у березні 2021 року після публікації ролика під тайтлом What Is Ukraine, який миттєво став вірусним, набравши понад 4 млн переглядів у мережі. Сьогодні екстремальний стиль зйомок Назара з висоти польоту літака вгадується з першого кадру, не потребуючи представлення. З моменту випуску першого Дорош опублікував цілу серію роликів про Україну, але особливої уваги заслуговує остання робота – під гаслом No war in Ukraine блогер представив 30-секундне відео з невисвітленими раніше кадрами найкрасивіших місць України, закликавши кожного продовжувати захищати наш суверенітет.

 

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Dørø Doro (@dorosh.raw)

 

Океан Эльзы | безкоштовний концерт просто неба

Рішення культового українського рок-гурту виступити стало раптовим для всіх – востаннє «Океан Ельзи» давали концерт 4 роки тому на Львівській Арені, ще довше гурт не випускав пісень – з моменту виходу «Без Меж» (2016) минуло 6 років. Про бажання виступити для киян просто неба Святослав Вакарчук оголосив у телеграм-каналі гурту вранці 22 лютого, а вже о 15:30 музиканти грали на пішохідному мосту. Першою виконаною піснею символічно стала «Еверест», яку Вакарчук написав 2016-го, присвятивши її подіям 2014 року.

«Сьогодні зранку, обговорюючи між собою всі події, у нас з’явилась ідея просто вийти в Києві на міст, як вуличні музиканти, зіграти декілька пісень під гітару. Відчули, що потрібно показати всім: ми у цьому всьому разом! Ми тут, вдома, ми продовжуємо робити свою справу, бути зосередженими, чіткими. Віримо у кожного з нас і, найбільше, у свою армію. Дякуємо усім, хто так швидко і неочікувано для нас самих сьогодні був поруч. Слава Україні!»

 

 

Надія Шаповал | fashion-колаборація про Україну зі Стефаном Лісовським

Моделі та керамісту Наді Шаповал просувати крафтові та духовні цінності країни не вперше – у рамках популяризації іміджу України дівчина задовго до актуальних подій створила проект Nadiia, за допомогою якого створює різноманітні колаборації з українськими дизайнерами та іншими творчими діячами. Останнім проектом Шаповал стала подорож Україною з модним фотографом Стефаном Лісовським, протягом якої вони зробили низку небанальних фото-композицій про життя українців у різних частинах країни.

 

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Nadiia Shapoval (@nadiiashapoval)

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от nadiia (@nadiiaworld)