У ніч на 11 січня в Лос-Анджелесі відбулася церемонія нагородження премії «Золотий глобус». Приз за найкращу режисуру одержав Стівен Спілберг з картиною «Фабельмани», яку також визнали найкращим драматичним фільмом року. Стрічка є вільним переказом дитинства та юності Спілберга і розповідає історію хлопчика на ім’я Семмі, що одержимий ідеєю знімати кіно.

Найкращим комедійним проєктом став фільм «Банші Інішерина» про двох друзів на віддаленому ірландському острові, який також приніс Мартіну МакДоні премію за оригінальний сценарій. Нагороди за визначну акторську роботу отримали Кейт Бланшетт, що зіграла жінку-дерижера у фільмі «Тар», Остін Батлер, який втілив образ короля рок-н-ролу у стрічці «Елвіс», а також Мішель Єо («Все завжди і водночас») та Колін Фаррелл («Банші Інішерина»).

 

Остін Батлер на церемонії нагородження премії «Золотий глобус»

 

Найкращими серіалами року визнали фантастичне шоу «Дім Дракона», що є приквелом «Гри престолів», та сітком «Початкова школа “Еббот”». Премію Сесіля Б. Де Мілля за видатні досягнення у кінематографі цього року вручили актору Едді Мерфі.

До гостей церемонії по відеозв’язку звернувся президент України Володимир Зеленський, якого представив актор Шон Пенн. У своїй промові він зазначив, що опір, який сьогодні українці чинять окупантам, символізує боротьбу за право нового покоління дізнаватися про війну лише з кіно. Президент нагадав, що «Золотий глобус» вперше вручили у 1943 році, під час Другої світової, а 80-та церемонія припала на часи масштабної російської агресії, однак втягнути світ у Третю світову війну Росії не вдастся. «Це не трилогія», — зазначив Володимир Зеленський.

 

Мішель Єо на церемонії нагородження премії «Золотий глобус»

 

Едді Мерфі на церемонії нагородження премії «Золотий глобус»