Головна героїня BEVZA SS 23 — жінка, яка збирає врожай у полі. Пшениця та колоски – ключові символи неймовірної української родючої землі, і те, що ми так сміливо сьогодні захищаємо.

«Від наших українських колосків залежить економічна ситуація багатьох країн світу. Колосок, вперше показаний у ювелірних колекціях BEVZA у 2019 році, тепер стає надпопулярним»

 

Цього сезону колоски ми бачимо у деталях суконь, у прикрасах, у фактурах ручної роботи. У сучасному мінімалістичному стилі відтворені й інші етнічні елементи українського костюму: форма рукавів жакетів натхненна рукавами традиційної української сорочки. Елементи ручної роботи, що виконані гачком — з українським священним символом «зірки».

Хустка – трикутний традиційний аксесуар, який жінки в Україні носили щодня, знайшли реінкарнацію у деталях футболок, суконь та накидок. Маленькі трикутні «хустки» з’єднують частини вечірніх суконь. Традиційно під час жнив жінки працювали на полях загортаючи спідницю. Традиційна українська спідниця «плахта» представлена в кількох модифікаціях.

 

 

 

 

 

Зачіски моделей натхненні традиційною чоловічою зачіскою, яку носили козаки (українські захисники, які жили багато століть тому). Вона додала жіночним сукням мужності. Ще один суттєвий акцент — корсети у вигляді «бронежилета»  – відображення тендітності України і ситуації в ній сьогодні.

Ми прагнемо показати, що наша культурна спадщина (яка була пригнічена радянською владою протягом 20-го століття) унікальна, і ми є візуальним голосом України, щоб поділитися нею зі світом.

 

Колекція створена та виготовлена ​​в Україні у 2022 році під час війни.