Головне завдання, яке Олена Зеленська поставила перед собою та командою ще на початку війни – допомогти життю перемогти. А для цього потрібні лікарні, школи, робочі місця й ресурси. Тому сьогодні, у Нью-Йорку на 77-ій сесії Генасамблеї ООН, де зібралися політики та бізнес-лідери світу, відбулась презентація Zelenska Foundation, у рамках якої Перша Леді запросила світових діячів долучитися до відновлення України.

Місія Фундації — відновити людський капітал України, щоб кожен українець почував себе фізично та ментально здоровим, захищеним, міг реалізувати своє право на освіту та будувати майбутнє у своїй рідній країні. Zelenska Foundation націлені на залучення іноземного капіталу, який буде спрямований на відновлення життя людей зараз та особливо після війни. Зокрема, на адресну медичну допомогу постраждалим у війні, відбудову медичних закладів та закладів освіти, гуманітарну допомогу дитячим будинкам сімейного типу.

 

Фактично, у цій Фундації офіційно втілилось усе те, що я робила з початку повномасштабного вторгнення, допомагаючи нашим людям вижити в нових умовах. Наші лікарні бомбардували – ми вивозили дітей з онкохворобами до безпечних країн. Наші дорослі та діти втрачали й втрачають кінцівки – ми знаходимо для них найкраще протезування за кордоном. Наші жінки через постійний стрес почали народжувати передчасно – і ми завозимо для порятунку недоношених немовлят спеціальні інкубатори з безперебійним живленням. Але війна щодня додає нові квести. Я зрозуміла: щоб відповідати на них максимально швидко та ефективно, з мого боку потрібен цілий штаб порятунку. Ним і стане моя Фундація. Коли створюєш такі ініціативи, дуже важливо розуміти, для кого й для чого ти працюєш. Я добре знаю, для кого й для чого.  У центрі моєї фундації – Людина. Її добробут. Я вірю, що відновлення країни починається саме з людей. Якщо покращити їхнє життя, відновити сили, то покращиться й відновиться вся країна, – Олена Зеленська

В цьому амбітному напрямку Фундація має три напрямки: гуманітарна допомога – щоб кожен, хто потребує підтримки, міг звернутися по неї та отримати; якісна та доступна медицина – щоб українці повертали собі фізичне та ментальне здоров’я; освіта – щоби попри війну та руйнування наша молодь отримувала найкращу освіту, росла й розвивалась.

Протиставити руйнуванню і хаосу, які несе російський загарбник, – відбудову. На практиці втілити спільні цінності, де людина та її життя – понад усе. Боронячи їх, Україна просто зараз робить світ кращим, безпечнішим, справедливішим. Допомогти Україні відновитися – означитиме допомогти всьому вільному світу, – Олена Зеленська

Приєднатись до штабу або допомогти фінансово можна на сайті будь яким зручним для вас способом.