З початку повномасштабної війни 2,3 мільйони дітей виїхали за межі України, з них – 641 тисяча школярів. Перебуваючи у безпеці, діти також потребують психологічної допомоги, допомоги у комунікації, фінансової підтримки, пошуку друзів та здобуття освіти. Зміна місця та способу життя накладає відбиток на емоційний стан. Для якнайшвидшої адаптації дітей у новому середовищі та впровадження благодійних освітніх програм було створено фонд Deeds4kids. Допомога українським дітям у здобутті освіти за межами України – головний вектор роботи Deeds4kids.

«Для підлітків, дітей війни, мовний бар’єр та нове середовище – особливо гострі питання, – каже Наталія Большакова, співзасновниця фонду. – Наше завдання – допомогти їм реалізувати шанс на міжнародну освіту, визначитися з вибором майбутньої професії. Ми розуміємо, що частина з них може не повернутися до України, тож можливий демографічний провал серед добре освіченої молоді за 5-10 років. Звідси наше друге завдання – прищепити дітям думку, що після завершення навчання вони можуть відбудовувати свою країну, працювати на її благо, застосовуючи отримані знання та досвід. Це головна теза філософії Deeds4kids. Нам хотілося б поступово формувати ком’юніті з цих дітей, бути з ними на зв’язку, підтримувати українські цінності, культурні коди, національну гордість, щоб і через кілька років вони мали гостре бажання повернутися додому».

 

 

«Війна породила безліч трагічних ситуацій, тому фонд збирає кошти для дітей, які втратили батьків, будинок, які не мають фінансової підтримки. Для цієї категорії на даний момент передбачено повний супровід навчання в англомовних школах Торонто (Канада) та надання житла на поточний навчальний рік. Фонд надає підтримку в оформленні документів та покриває витрати. Варто зазначити, що всі державні школи в різних країнах є безкоштовними для українців, але гостро стоїть питання національної мови – тут потрібно витратити рік на її вивчення для можливості адекватно сприймати навчальну програму. Тому для полегшення завдання фокус фонду зміщений у бік англомовних країн та міжнародних шкіл Європи як найбільш комфортних у плані мовної адаптації, включаючи приватні навчальні заклади», – ділиться Ніна Васадзе, співзасновниця фонду.

 

 

 

На сайті deeds4kids.com зібрані всі ключові моменти щодо системи освіти у школах та ВНЗ країн Європи та США, в яких для українців є можливість вступу. А саме мова навчання, візові питання, бюджетна та комерційна форма навчання, система вступу, гранти, стипендії. Сім’я може переглянути варіанти та прийняти оптимальне рішення, в якій країні дитині буде комфортніше вчитися.

Сьогодні у різних країнах під егідою Deeds 4 Kids проходять офлайн-воркшопи арт-терапії з художниками та психологами. Паралельно з уроками малювання дітей навчають азам юриспруденції, розповідаючи про авторське право, патентування та можливості заробити гроші на власній творчості. Одна з програм фонду – створення колекції футболок із принтами дитячих малюнків, які продаватимуться та приноситимуть юним авторам роялті. На сьогодні заходи у містах Австрії, Німеччини, Грузії та Кіпру відвідало понад 200 дітей. Найближчі воркшопи пройдуть у Кракові та Мюнхені.

Допомогти фонду можна за допомогою благодійних пожертв, а також стати його волонтером чи амбасадором – уся інформація про це на сайті.