Юлія Велькевіч – професійний продюсер і режисер з вагомим досвідом у створенні бьюті-зйомок та зйомок для обкладинок журналів, кампейнів і синглів. У спеціальному матеріалі для BESTIN.UA Юлія розповідає як організувати ці процеси на високому рівні.

Гортаючи фото зірок в Instagram, ми захоплюємося тим, наскільки гарно та невимушено вони виглядають. Та, насправді, за кожним розкішним фото стоїть злагоджена командна робота багатьох професіоналів. Високоякісний знімок – це результат роботи не лише талановитого фотографа, а й продюсера, стиліста, візажиста, ретушера та інших фахівців, – розповідає Юлія

 

Архівні світлини Юлії

Якщо вам здається, що селфі чи розслаблене фото на шезлонгу зроблене на телефон всього за пару хвилин, значить, команда відпрацювала на всі 100%. Насправді на кожне з таких фото витрачають кілька днів. Коли мова йде про відомих людей, запевняю вас, що до створення фотографій залучають навіть особистих маркетологів.

Які зйомки організовує продюсер?

Це перша людина, яку слід залучити до проєкту. Адже саме продюсер контролює всю фотосесію з моменту постановки технічного завдання для фотографа й до фінальної обробки фото.

Продюсер у проєкті бере на себе такі задачі:

  • Розробка концепції. Ви описуєте свої побажання та власне бачення стилю та концепції фото, а продюсер розвиває та вдосконалює ці ідеї. Якщо потрібно, ідеї для зйомки можна візуалізувати, наприклад, за допомогою мудбордів.
  • Складання технічного завдання для всієї команди. В ньому будуть чітко та зрозуміло описані всі кадри з референсами (візуальні орієнтири – прим. ред). Це гарантує, що в процесі зйомки команда не зіткнеться з проблемою різного розуміння концепції, а готові кадри відповідатимуть вашим очікуванням. У кожного фахівця буде власна зона відповідальності та чітке розуміння своїх задач.
  • Підготовка до зйомки. Саме продюсер займається підбором команди для зйомки. Він шукає фотографа, який зможе якнайкраще зняти в обраному жанрі, обирає стилістів та візажистів для втілення задуманої концепції, обирає та бронює локацію, готує необхідний реквізит.
  • Контроль зйомки та ретушування. Продюсер відстежує весь процес зйомки, враховуючи контроль ракурсів. Він обов’язково контролює якість фінальної обробки фотографій і відео.

Залучивши професіонала, ви будете впевнені, що фото вийдуть саме такими, як ви запланували, і навіть краще.

 

Архівні світлини Юлії

 

Які зйомки організує продюсер?

Професіонал працює з різними стилями фотографування. Це можуть бути сімейні фотосесії, модельні тести, зйомка для ділового портрета чи на обкладинку Forbes.

Один із найбільш популярних напрямків роботи продюсера сьогодні – це контент для соцмереж. Самостійно створити вдалий іміджевий контент дуже складно. Такі фото з одного боку мають підкреслювати особистість і концепцію бренду, а з іншого – приваблювати саме ту цільову аудиторію, для якої цей контент розробляється.

Продюсер з командою в результаті створять дійсно якісний візуал, який зацікавить та викличе захоплення у підписників. Залучивши до зйомок такого фахівця, вдасться відійти від шаблонів і створити власний стиль, котрий будуть впізнавати. Чим якісніший візуал, тим вищою буде ціна вашого бренду. Адже коли упаковування виглядає якісно, за нього готові платити.

Продюсер має прекрасне відчуття стилю, тому його рекомендації під час зйомки будуть надзвичайно корисними. Цими порадами можна буде скористатися й після фотосесії для вдосконалення свого іміджу.

 

Власна професійна команда

Я надаю перевагу роботі зі вже знайомими фахівцями, в яких я впевнена. Маю кілька професійних команд в Україні та майже в кожній країні Європи. Я постійно спілкуюся з фахівцями з усіх куточків світу, тому за необхідності можу швидко зібрати ефективну команду будь-де.

В Лондоні я консультую та проводжу зйомки персонально, а в інших містах та країнах світу – онлайн. За необхідності роблю виїзди. Часовий пояс ніколи не стане на заваді створенню ідеальних фото.

Обираючи фотосесію з продюсером, ви отримуєте настільки ж якісні та ефектні фото, як у знаменитостей. І для цього зовсім не обов’язково мати модельну зовнішність чи бути медійною особистістю. Продюсер та його команда роблять так, щоб людина з будь-якою зовнішністю та фігурою виглядала на фото бездоганно.

 

Архівні світлини Юлії

Коли потрібна професійна фотосесія?

Професійна зйомка – це не просто гарні фото, які гарантовано отримують багато вподобань у соцмережах. Насправді, фотосесія може дати значно більше. Хочу поділитися з вами однією історією, яка змусила мене по-новому поглянути на мою роботу.

Одного разу до мене звернулась мама дівчини, яка пережила фізичну травму. Це відбулося в підлітковому віці, коли психіка особливо чутлива, а власна зовнішність сприймається набагато критичніше. Через травму в дівчини була надто низька самооцінка. Психолог порекомендував провести професійну фотосесію. За його задумом, це мало допомогти їй почати бачити власну красу.

Я провела цю зйомку і була вражена результатом. Об’єктив дуже глибоко та змістовно показав, наскільки вона гарна. Живим доказом цієї краси стала кожна наша світлина. Після того випадку я завжди розглядаю фотосесію як потужний інструмент покращення морального стану та власного сприйняття. Це працює, це допомагає.

Обов’язково фотографуйтесь, робіть різнопланові зйомки, довірте результат професійній команді й насолоджуйтесь результатом. Ви самі здивуєтеся, наскільки гарними можете бути! Завдяки професійній фотосесії ви відчуєте себе по-новому й отримаєте потужний заряд мотивації.

Юлія Велькевіч
Фотограф: Валентина Пугачева
Стиль/продакшен : Юлія Велькевич,
MUAH: Яна Ємець